הכר את החבר: ספנסר דינווידי

אחרי עונה אבודה בגלל פציעת ברך, ספנסר דינווידי מוכן לעונת החזרה שלו למסלול לצידם של בראדלי ביל ודני אבדיה

אני יודע מה עשית בעונה שעברה:

ספנסר דינווידי ירצה לשכוח את העונה שעברה. הוא הספיק לשחק 3 משחקים בלבד במדי הברוקלין נטס אחרי שמול ההורנטס (27 בדצמבר 20') קרע את רצועת ה – ACL בברכו הימנית באופן חלקי. בתחילת ינואר הוא עבר ניתוח מוצלח ואחרי שיקום ממושך קיבל אישור להתאמן ביוני האחרון.

בשני המשחקים הראשונים של העונה שעברה, שבהם הספיק לשחק, הוא רשם 7.5 נק' (33.3% מהשדה), 4.5 ריב', 3.0 אס' ב – 24.5 דקות. העונה שלפני כן היתה העונה הטובה בקריירה של דינווידי, בה רשם 20.6 נק' (41.5% מהשדה), 3.5 ריב' ו – 6.8 אס' ב – 31.2 דקות, והיה חלק משמעותי בעלייה של הנטס לפלייאוף.

הסיפור האמיתי

ספנסר דינווידי הגיע הקיץ לוויזארס בטרייד של 5 קבוצות. הרכז, שנבחר ע"י הפיסטונס בבחירה ה – 38 בדראפט 2014, עשה לעצמו שם מצוין ב – 7 העונות שלו בליגה והתהליך שעבר הוא אחד הסיפורים היפים בשנים האחרונות. המסע שלו התחיל בדטרויט, אבל בקיץ 2016 עבר לבולס, נופה, חתם על חוזה ונופה שוב, וכך מצא את עצמו בדצמבר 2016 חותם על חוזה בברוקלין נטס.

בעונה הראשונה שלו בנטס עלה בעיקר מהספסל, אבל בעונת 2018/19 כבר הפך לשחקן חמישייה ורשם 12.6 נק' ו – 6.6 אס' (שיאי קריירה באותה עונה). בשנתיים הללו הנטס היו בתהליך בנייה מחדש ולא העפילו לפלייאוף, אבל בעונה שלאחר מכן דינווידי היה חלק מהבסיס של הנטס, ביחד עם דיאנג'לו ראסל, ג'ו האריס וקאריס לאוורט, שעזר לפרנצ'ייז מניו יורק לחזור לפלייאוף אחרי הפסקה של 3 עונות. בעונת 2019/20, כאמור, הוא הציג את עונתו הטובה בקריירה והיה אחד המועמדים לתואר השחקן המשתפר של העונה.

שווה ציטוט

"אני לא גילברט, ג'ון או ראס... אולי אהיה הרכז הראשון אי פעם של הוויזארדס שעושה לובי אצל הסנאטורים לגבי ביטקוין", אמר דינווידי כשהגיע לוושינגטון. לאוהדים בישראל הוא שלח מסר: "מה העניינים ישראל! נרגש לשחק עם דני ועם בראדלי ביל ולעשות דברים מיוחדים בוושינגטון העונה."

הקשר בין אבדיה לדינווידי ב – 6 שלבים

כמו במשחק המפורסם "6 דרגות של קווין בייקון", שמתבסס על הרעיון "6 דרגות של הפרדה", כי לפיו כל שני אנשים בעולם מקושרים ביניהם על ידי חמישה אנשים אחרים לכל היותר, החלטנו למצוא את הקשר בין דני אבדיה לספנסר דינווידי. אז הנה:

דני אבדיה שיחק במכבי ת"א לצד נוריס קול, שזכה עם מיאמי בשתי אליפויות.

עונה לאחר מכן קול שיחק בקבוצת היורוליג בודצ'נוסט עם הפורוורד קוטי קלארק.

אותו קלארק שיחק בעונה האחרונה בישראל עם הפורוורד/סנטר הישראלי אלישי כדיר.

עוד לפני כן, בעונת 2012/13, שיחק כדיר בהפועל ירושלים לצידו של הגארד רביב לימונד.

לימונד שיחק עונה לאחר מכן עם הגארד קלרון בראון בהפעל ת"א.

בראון שיחק במכללת קולוראדו לצידו של דינווידי, החבר החדש של אבדיה בוויזארדס.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter