2021 NBA Playoffs - Philadelphia 76ers v Washington Wizards
רוי הצ'ימורה מכוכבי משחק 4. המצ' אפ שלו מול טוביאס האריס הוא אחד החשובים בסדרה עד עכשיו
צילום: Ned Dishman/NBAE via Getty Images

לקראת משחק: הווויזארדס מחפשים ניצחון שני רצוף בסדרה (02:00)

בפיגור 1 – 3 בסדרת הסיבוב הראשון עם סימן שאלה לגבי הכשירות של כוכב הסיקסרס ג'ואל אמביד והודעה רשמית שדאוויס ברטאנס ייעדר, וושינגטון חייבת ניצחון כדי להישאר בחיים

מאת ג'קסון פיילו

הוויזארדס יתארחו בוולס פארגו סנטר בפילדלפיה למשחק החמישי בסדרת הסיבוב הראשון מול הסיקסרס (2:00 בלילה שעון ישראל בין רביעי לחמישי). וושינגטון הפסידה את שני המשחקים הראשונים בפילדלפיה ואת השלישי בוושינגטון, אבל הרשימה וחזרה לחיים בניצחון ביתי במשחק הרביעי. דאוויס ברטאנס ייעדר אצל הוויזארדס, ג'ואל אמביד הוגדר 'כנראה לא ישחק'.

חמישיות צפויות

וויזארדס: ראסל ווסטברוק, ראול נטו, בראדלי ביל, רוי הצ'ימורה, דניאל גאפורד

סיקסרס: בן סימונס, סת' קארי, דני גרין, טוביאס האריס, דווייט הווארד

דו"ח פצועים

וויזארדס: דני אבדיה (שבר בקרסול ימין – בחוץ), תומאס ברייאנט (פציעה ברצועה הצולבת בברך שמאל – בחוץ), דאוויס ברטאנס (מתיחה בשריר התאומים הימני – בחוץ)

סיקסרס: ג'ואל אמביד (רגישות בברך ימין – כנראה לא ישחק), סת' קרי (נקע בקרסול שמאל – כנראה ישחק), ג'ורג' היל (חבלה בברך שמאל – כנראה ישחק)

הסיפורים לקראת

הצ'ימורה יקווה להמשיך במומנטום ממשחק 4

במשחק הפלייאוף הרביעי שלו בקריירה, הצ'ימורה היה אדיר. שחקן השנה השניה קלע 20 נקודות ב- 8 מ- 12 מהשדה, 3 מ- 6 מהשלוש וקטף 13 ריבאונדים – דאבל דאבל ראשון שלו בפלייאוף. הזריקה הכי גדולה שלו היתה השלשה שהעלתה את יתרון הוויזארדס ל- 6, 45 שניות לסיום. היכולת שלו לרווח את המשחק עם קליעה מחוץ לקשת תהיה קריטית להמשך הקריירה שלו וגם בשביל סיכויי הוויזארדס לחזור לסדרה., אבל מאמניו וחבריו לקבוצה בחרו לדבר יותר על ההשפעה שלו בהגנה.

"לרוי יש הזדמנות לעשות דברים שונים בהגנה", אמר סקוט ברוקס אחרי האימון אתמול. "הוא יכול לשמור על סוגים שונים של שחקנים וזה עוזר. ככל שהוא יכול להשיג יותר עצירות הוא יכול גם ליהנות מהזדמנות לצאת למתפרצות ולהשתמש במהירות והאתלטיות שלו."

עדכונים לגבי פציעות המפתח

שתי הקבוצות סבלו מפציעות לשחקני מפתח במשחק 4. דאוויס ברטאנס, דווקא אחרי שלהט מחוץ לקשת עם 3 מ- 6 בהמשך למשחקים 2 ו- 3 בהם קלע רק 1 מ- 11, נפגע בשריר התאומים ויצא מהמשחק בתחילת המחצית השניה. הקשיים של וושינגטון לקלוע בצורה יציבה מחוץ לקשת רק יגדלו עכשיו. כקבוצה, הוויזארדס קולעים בממוצע 6.8 שלשות ב- 25% בסדרה הזו. השיפור של הצ'ימורה, בראדלי ביל ושחקני משנה כמו ראול נטו וגריסון מת'יוס יהיו חשובים מאד בניסיון של הוויזארדס להשתפר בליקעה מבחוץ ללא הנשק העיקרי שלהם בתחום.

ג'ואל אמביד, שקלע בממוצע 30 נקודות למשחק בסדרה, נפגע בברך ימין במחצית הראשונה של משחק 4. אמביד, אחד המועמדים לתואר ה- MVP, רשום בסטטוס של 'כנראה לא ישחק' בדו"ח הפצועים של הקבוצה. אם אמביד אכן יושבת, פילדלפיה תצטרך להיות קריאטיבית. לא חסרים להם שחקנים גדולים בכל עמדה, אבל יש להם רק סנטר אמיתי אחד: דווייט הווארד. מול הוויזארדס שמשחקים כמעט תמיד עם אחד משלושה סנטרים, ההחלטות של הסיקסרס מתי ללכת עם הרכב גבוה ומתי עם סמול בול – יהפכו למכריעות בכל הקשור למצ'-אפים במשחק ואולי גם בהמשך הסדרה.

גאפורד ולופז הצטיינו עם יותר דקות

אחרי חודשים של איזון בדקות בין שלושת הסנטרים, עיקר העומס במשחק האחרון נפל על דניאל גאפורד ורובין לופז. גאפורד שיחק 26 דקות ביום שני כשהוא קולע את כל ארבע ניסיונותיו מהשדה וחוסם 5 פעמים מתוך 12 קבוצתיים. לופז שיחק 19 דקות וקלע 16 נקודות ב- 8 מ- 11 מהשדה, חצי מהם ברבע השני. מול שינוי אפשרי של פילדלפיה להרכבים נמוכים יותר, היכולת של גאפורד לרוץ את המגרש והיכולת של לופז לתפוס עמדה בפוסט ולקלוע ממנה אמורים להציג להם הרבה הזדמנויות במשחק מספר 5.

Related Content

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter