2021 NBA Playoffs - Philadelphia 76ers v Washington Wizards
בראדלי ביל מול פילדלפיה. "צריך להתרכז רק במשחק הבא"
צילום: Stephen Gosling/NBAE via Getty Images

הוויזארדס ינסו להימנע מהדחה מול הסיקסרס (02:00)

בפיגור 0 – 3 בסיבוב הראשון מול פילדלפיה, וושינגטון חייבת לנצח בשני בלילה כדי להישאר בחיים בסדרה

מאת ג'קסון פיילו

הוויזארדס יארחו בקפיטל וון ארינה בדי. סי. את המשחק הרביעי בסדרת הסיבוב הראשון מול הסיקסרס (2:00 בלילה שעון ישראל בין שני לשלישי). וושינגטון הפסידה את שני המשחקים הראשונים בפילדלפיה ואת השלישי בוושינגטון, ויודעת שהיא חייבת לשחק טוב יותר, כמעט בלי טעויות בשני צידי המגרש כדי להישאר בחיים.

חמישיות צפויות

וויזארדס: ראסל ווסטברוק, בראדלי ביל, דאוויס ברטאנס, רוי הצ'ימורה, אלכס לן

סיקסרס: בן סימונס, סת' קארי, דני גרין, טוביאס האריס, ג'ואל אמביד

דו"ח פצועים

וויזארדס: דני אבדיה (שבר בקרסול ימין – בחוץ), תומאס ברייאנט (פציעה ברצועה הצולבת בברך שמאל – בחוץ), ראסל ווסטברוק (נקע בקרסול ימין – בספק), איש סמית' (מתיחה במפשעה שמאל – בספק)

סיקסרס: לא פורסם

הסיפורים לקראת

ווסטברוק וביל מדגישים גישה של 'חושבים-רק-על-משחק-אחד'

בשני בלילה הוויזארדס יתחילו במאמץ להפוך לקבוצת ה- NBA הראשונה אי פעם שחוזרת מפיגור של 0 – 3 בסדרה. בליגת ההוקי מהפך כזה קרה ארבע פעמים ובבייסבול רק פעם אחת. הוויזארדס מנסים להימנע ממה שיהיה הסוויפ הראשון שהם סופגים מאז עונת 06/07 נגד קליבלנד. זו גם היתה הפעם האחרונה בה פיגרו 0 – 3. בשביל בראדלי ביל המפתח הוא לא לחשוב יותר מדי.

"אף פעם לא הייתי בפיגור כזה, אז זה חדש בשבילי", אמר ביל. "כדאי פשוט לא לחשוב על זה. המצב שלנו הוא 0-0, כמה שזה נשמע משוגע. המטרה העיקרית היא להשיג ניצחון אחד. נשיג אחד ונתקדם משם. זה כל מה שאנחנו מתמקדים בו כרגע. הם קבוצה טובה, עם כוכבים. אבל זה הפלייאוף. הוא נועלים נעליים בדיוק כמונו."

עם הניסיון העשיר של ראסל ווסטברוק, אין תרחיש בפלייאוף שהוא זר לו לגמרי. "אני יודע כמה זה קשה לסגור סדרה,", הוא אמר. "אני גם יודע כמה קשה לחזור מפיגור של 1 – 3 או 0 – 3. הייתי בשני הצדדים. מבחינתי חשוב רק לוודא שהקבוצה יודעת שיש רק משחק אחד. אי אפשר לנצח ארבעה בערב אחד. אנחנו בבית וצריכים לנצל את זה – להשתמש בקהל שלנו, בשחקנים הצעירים ובמהירות ולוודא שאנחנו משאירים הכל על הפרקט ואז נראה מה יהיה."

הוויזארדס יחפשו לשפר את הקליעה מהשלוש

הסיכוי הכי טוב לבצע שינוי בסדרה הוא כנראה סביב הקליעה מהשלוש בשני צידי המגרש. בשלושה משחקים עד עכשיו מול הסיקסרס, הוויזארדס קלעו 18 מ- 77 ניסיונות (23.3%) כולל 2 מ- 22 (9.1%) מהשלוש במשחק 2. הגנתית, הוויזארדס לא הצליחו להפריע לקליעות מבחוץ של פילדלפיה שהעלתה את האחוזים מהשלוש בכל משחק עם 51.5% (17 מ- 33) במשחק השלישי בשבת.

"אם רק נתמקד בשניים מהדברים שאנחנו צריכים לעשות טוב יותר – במעבר אנחנו מתקשים," אמר ברוקס אחרי האימון ביום ראשון. "התקשינו לעשות את הקריאות הנכונות ונתנו להם המון שלשות. כל הדברים הלאלו מתווספים. בזה התמקדנו היום בוידאו."

נקודת אור מחוץ לקשת היתה הקליעה של רוי הצ'ימורה עם 5 מ- 6 מהשלוש בסדרה. למרות המדגם הקטן, זה מייצג זינוק חד מ- 32.8% בהם קלע העונה. "זה מצוין," אמר ברוקס. "אנחנו צריכים יותר כאלו. הוא לוקח וקולע אותן. עדיין הייתי רוצה שיזרוק יותר. ככל שיצבור יותר ניסיון הוא יידע מאיפה ומתי לקחת אותן. אין ספק שהוא שיפר את הקליעה."

אמביד ממשיך סדרה דומיננטית

בשלושה מפגשים עד עכשיו בסדרה ג'ואל אמביד היה דומיננטי עם ממוצעים של 29.3 נק' ב- 67% מהשדה כולל ההופעה הכי טובה שלו בפלייאוף אי פעם במשחק 3. אמביד קלע שיא פלייאוף של 36 נקודות למרות ששיחק רק 28 דקות. אמביד היה יעיל בצורה יוצאת דופן עם 14 מ- 18 מהשדה, 3 מ- 4 מהשלוש ו- 5 מ- 7 מהקו וסיים עם פלוס 29 במדד הפלוס/מינוס. למרות גובהו וגודלו, אמביד מתפקד גם כיוצר העיקרי בהתקפה של פילדלפיה.

"אי אפשר להיות הרבה יותר טובים ממנו בעמדת הסנטר", אמר ברוקס. "היה לי מזל לשחק עם האקים אולאג'וואן במשך שלוש שנים ואמביד עושה דברים שלא ראיתי מאז."

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter