ווסטברוק והוויזארדס מוכנים לפלייאוף

לקראת משחק מספר 1 בפילדלפיה (20:00)

מתחילים סדרה של הטוב משבעה משחקים בחוץ מול המדורגת ראשונה במזרח. הוויזארדס ניצלו יום נוסף מהרגיל בין משחקים להכנה

מאת ג'קסון פיילו

אז מה עדיף? להגיע אחרי ניצחון מלא מומנטום בטורניר מכריע עם עייפות בלתי נמנעת ממאמץ אדיר של חודשיים או אחרי שבוע של מנוחה אבל אולי עם קצת חלודה? הערב ב- 20:00 שעון ישראל נקבל תשובה ראשונה כשהוויזארדס יתארחו בוולס פארגו סנטר אצל הסיקסרס למשחק מספר 1 בסדרה של הטוב משבעה משחקים בין המדורגות 1 ו- 8 במזרח. וושינגטון תגיע אחרי הניצחון הגדול על אינדיאנה ביום חמישי לעומת פילדלפיה שסיימה לפני שבוע את העונה הרגילה ואפילו בו כבר לא שיחקה עם הרוטציה הרגילה אחרי שכבר הבטיחה את יתרון הביתיות בפלייאוף המזרח.

חמישיות צפויות

וויזארדס: ראסל ווסטברוק, ראול נטו, בראדלי ביל, רוי הצ'ימורה, אלכס לן

סיקסרס: בן סימונס, סת' קארי, דני גרין, טוביאס האריס, ג'ואל אמביד

דו"ח פצועים

וויזארדס: דני אבדיה (שבר בקרסול ימין – בחוץ), תומאס ברייאנט (פציעה ברצועה הצולבת בברך שמאל – בחוץ)

סיקסרס: לא פורסם

הסיפורים לקראת

סגל הוויזארדס מאוזן עם ניסיון פלייאוף וצעירים

משחק פתיחת סדרת הפלייאוף ביום ראשון יהווה ניסיון פלייאוף ראשון לכמה שחקני מפתח בוויזארדס. דניאל גאפורד, רוי הצ'ימורה, גריסון מת'יוס, איזק בונגה, צ'אנדלר האצ'יסון, אנת'וני גיל, אלכס לן וקסיוס ווינסטון יערכו כולם את הבכורה שלהם בפלייאוף. לן, בקבוצתו החמישית בשמונה עונות, הוא השחקן הכי וותיק שעוד לא שיחק בפלייאוף. בשיחה שלו בפודקאסט הרשמי של הוויזארדס, "עולה מהספסל" (Off the Bench) הוא נפתח לגבי המשמעות בשבילו סוף סוף לשחק מעבר לעונה הרגילה. "זה הרגיש נפלא", הוא סיפר על הרגע בו הבטיחו את הכרטיס לפלייאוף. "כל השנה האחרונה חשבתי על זה. לשחק בשביל משהו. אני בליגה כבר שבע שנים והתחושה הזו נהיתה מעייפת. אני מגיע לטורונטו, נחתך, חותם כאן ואנחנו מטפסים כל הדרך חזרה. אחרי כל זה עדיין לעשות פלייאוף מרגיש אקסטרה מצוין."

ראסל ווסטברוק מוביל את הוויזארדס עם 106 הופעות פלייאוף, כמעט כמו שאר ההופעות של שאר שחקני הרוטציה יחד (130). בראדלי ביל (40), רובין לופז (31), דאוויס ברטאנס (23), ראול נטו (22) ואיש סמית' (14) משלימים את השאר הסגל מבחינת מספר משחקים בפלייאוף.

הוויזארדס מנצלים ימים נוספים בין משחקים

רק בפעם השניה מאז פגרת האולסטאר לוויזארדס היו שני ימים שלמים בין משחקים כדי לנוח ולהתאמן, אחרי הניצחון ביום חמישי ועד למשחק ביום ראשון. בנוסף לכך יהיו ימי מנוחה נוספים גם בין משחקים 1 ו- 2 ו- 2 ו- 3 בסדרה. זמן המנוחה הנוסף יספק לבראדלי ביל יותר זמן התאוששות מהמתיחה שלו בשריר הירך האחורי השמאלי ויאפשר לוויזארדס להרחיב את תכניות האימון וההכנה. "עברנו על תכנית המשחק שלנו, כולל וידאו, עברנו על התסריט ההתקפי, זרקנו קצת", סיפר ברוקס אחרי האימון בשבת. אני אוהב את הפוקוס שהיה לנו. הספקנו הרבה, זה היה יום טוב. אנחנו מוכנים להגיע לפילדלפיה ולשחק כמו שאנחנו משחקים בזמן האחרון."

הסנטרים צריכים להיות פיזיים וממושמעים בהגנה על אמביד

המטרה ההגנתית העיקרית כל הסדרה תהיה להאט את הסנטר של הסיקסרס, ג'ואל אמביד שבשלושה משחקים מול הוויזארדס העונה השיג ממוצעים של 30 נק', 9.7 ריב' ו- 2 חס' למשחק. לן אמר שהצלחה מול אמביד לא תימדד במספר הנקודות שלו או בעצירה מוחלטת שלו אלא בכמה קשים ייעשו חייו מולם, איך פוגעים ביעילות ההתקפית שלו וכופים איבודי כדור. למרות שיש פוטנציאלית 18 עבירות שאפשר להשתמש בהן נגד אמביד דרך שלושת הסנטרים, זו לא תהיה הגישה מולו. "לעשות עבירות על אמביד זה טעות", אמר ברוקס. "הוא אחד הטובים בליגה ובטח אחד הטובים בהטעיות שלו בקליעה וביכולת לסחוט את העבירות כשאתה קרוב אליו מדי וכמובן שהוא קלע עונשין מצוין. עבירות עליו גם מונעות מאיתנו לרוץ ועוזרות להם לסדר את ההגנה. אנחנו לא רוצים לבצע עבירות אלא לשחק פיזי מבלי לעשות עבירות."

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter