טומי שפרד, נשיא פעולות הכדורסל והג'נרל מנג'ר של וושינגטון וויזארדס
טומי שפרד, נשיא פעולות הכדורסל והג'נרל מנג'ר של וושינגטון וויזארדס

"דני התקדם בתפקיד הפליימייקר המשני"

מסכמים עונה: שפרד ואנסלד דיברו על העונה שהיתה, האכזבה מאי העליה לפלייאוף, על דני אבדיה ושאר הצעירים עם מבט לפגרה ולעתיד הקרוב

יומיים אחרי סיום העונה התייצב טומי שפרד, נשיא פעולות הכדורסל והג'נרל מנג'ר של וושינגטון וויזארדס למסיבת העיתונאים השנתית. "היו לנו ציפיות גבוהות בתחילת העונה אבל לא הצלחנו להישאר בריאים מספיק וזה אתגר שקיים כמובן לכל 30 הקבוצות: 'להישאר בריאים'. היו לנו כמה פציעות קשות אבל השחקנים שמילאו את החלל קיבלו הזדמנות נפלאה, שחקנים כמו קורי קיספרט ודניאל גאפורד. עשינו טרייד משמעותי שהביא לנו עוד כישרון שזו השורה התחתונה של התפקיד שלי, להביא יותר כישרון כדי להשיג תוצאות טובות יותר. אני רואה שלושה-ארבעה חלקים לעונה: פתיחה מצוינת ואז קורונה, הפסדנו משחקים צמודים, פציעות, טרייד דדליין שהזיז אותנו לכיוון שונה והתוצאה היא שיש לנו קצת טעם רע בפה שאנחנו לא בפלייאוף אבל שמחנו לראות כמה מההרכבים שהעמדנו. אני נותן המון קרדיט לווס ולצוות שלו. יש הבדל עצום כשמחליקים חצי מטר הצידה לתפקיד הכיסא הראשי. ווס מאמן יוצא מן הכלל, תראו גם את המאזן שלנו במשחקים צמודים. הוא למד המון העונה. הדבר הכי טוב שאנחנו אוהבים לומר על שחקנים רוקיז זה שהם מגיעים לשנה שניה. אז כמאמן רוקי אני שמח שווס יגיע לשנה השניה עם כל מה שהוא למד."

לחצו לצפות בווס אנסלד ג'וניור וטומי שפרד במסיבת העיתונאים

"הגנה תהיה פוקוס גדול שלנו בקיץ. יותר מדי דברים נאלצנו לעשות באילתור תוך כדי העונה. האתגר שלנו הקיץ יהיה לשמור על סבלנות. אין הרבה כסף בשוק השנה. התפקיד שלי הוא להביא עוד ועוד כישרון ולפעמים זה אומר שמדובר בעסק אכזרי. קשה לי כי אני מאד אוהב את השחקנים אבל אני צריך לעשות מה שטוב לוושינגטון וויזארדס. ננסה להשתפר ולנוע קדימה. אני מעריך את העצות הרבות שמגיעות אליי אבל אני לא מקשיב להן. אחרי שהחמצנו את הפלייאוף ברור שיהיו שינויים.

"הדבר האחרון שאני מודאג ממנו זה שילוב של כישרון וכישרון. בראד וקריסטאפס ישתלבו מצוין יחד. מאד התרשמתי מדני, איך שהוא עלה. עדיין יש לו יותר טביעות אצבע ביד שמאל מאשר יד ימין כי הוא לא משתמש בה. הוא יצטרך ללכת יותר לשמאל, להוריד קצת איבודים. אני עושה לו חיים קשים כי אני יודע כמה טוב הוא יכול להיות. שמנו אותו בהנד אופים, כפליימייקר משני, ראינו אותו מוביל כדור, מנהל התקפות – אלו דברים שהוא לא עשה לפני שנה. צריך לקחת את הדברים לאט אבל גם לומר לו להיות מוכן ביום הראשון ושיהיה שחקן בוגר יותר בשנה 3 לעומת שנה 2 ולקבל את התפקיד שלו. המסר שלי אליו בריאיון סוף העונה היה פשוט: 'תהיה מצוין בדברים שאתה טוב בהם'. אל תעבוד על דברים שלא נבקש ממך לעשות. תדע מאיפה הזריקות שלך יגיעו ותתכונן לשחקנים שאתה מכיר שנבקש ממך לשמור עליהם. זו האחריות שלך לקיץ ואני חושב שדני קיבל את האתגר.

"נחפש פוינט גארד שחושב מסירה קודם, שיכול לשמור טוב מול כידרור ולהשאיר שחקנים יריבים מחוץ לצבע. יש את הדראפט, פרי אייג'נסי וטריידים. נבדוק כל דרך להתחזק בעמדה הזו. גם ברור לי שנצטרך פליימייקרים משניים. אהבנו את איך שבראדלי עשה את זה. כשיש כמה שחקנים כאלו זה נותן לך מימד אחר. דני הראה התקדמות בעמדת הפליימייקר המשני גם בשימוש שלו וגם ברמת הפחד של יושבי השורות הראשונות מכמה מהמסירות שלו. היו לו איבודים פה ושם אבל נחיה עם זה יחד עם הגדילה שלו. ובראדלי הגיע ל- 6 אסיסטים למשחק מבלי שהיה פוינט גארד בהגדרה. ואני רואה את זה גם אצל קייל קוזמה ופורזינגיס. הפוינט גארד לא חייב בהכרח להיות שחקן עם פרופיל גבוה אלא מישהו שיתאים לנו.

"רגע של התגלות בשבילנו היה לגבי דני, איך שהוא התפתח עם הכדור, לקח את האתגר של לשמור על השחקנים הכי טובים של הקבוצות היריבות. גם גיליתי שהוא עושה ראפ. קורא לעצמו 'הביג דריידל' (הסביבון הגדול). עוד דברים שגילינו העונה היו רמת הכישרון של פורזינגיס אותו אני מכיר עוד מהימים שלו בסביליה. התרומה של קורי קיספרט, רוקי שלא ידענו אם יהיו לנו דקות בשבילו ובסוף הוא פתח בחמישייה לא מעט ושבר כל מיני שיאי רוקיז שלנו. שמחנו לראות את רוי חוזר לעניינים ומתפתח לשחקן שמאיים מחוץ לקשת.

"אני אוהד גדול מאד של משחקים בינלאומיים. דני אמור לייצג את ישראל באליפות אירופה ובמוקדמות אליפות העולם. יש לנו קשר מצוין עם המאמנים של דני בנבחרת ואני חושב שתהיה לו תרומה גדולה ואנחנו מאד נרגשים ממה שמצפה לו שם. הוא יוכל לקבל מהמשחקים האלו יותר ממה שליגת הקיץ יכולה לתת לו."

ווס אנסלד ג'וניור, המאמן הראשי, דיבר על השחקנים הצעירים ועל דני: "אנחנו רוצים לתפוס טרמפ על הדברים הטובים שהשחקנים הצעירים חוו בתקופה האחרונה ולקחת קדימה, אבל צריך גם להבין שיש כאן קיץ חשוב. בשביל רוי ודני זה יהיה קיץ ראשון מלא וגם לקורי. צריך לנצל את ההזדמנות ולהזיז את החבר'ה האלו קדימה.

"היו לדני הרבה הזדמנויות להוביל כדור העונה. זה משהו שתיכננו עוד בקיץ הקודם. רצינו לראות אם הוא יוכל להריץ פיקנרול, לדחוף קדימה במעבר, לעשות קריאות נכונות, לנהל התקפות. ידוע שאצל שחקן צעיר, ככל שהשימוש עולה, יבואו גם איבודים ויהיו טעויות – זה מקום לשיפור בשבילו וסימן לגדילה כשנותנים לך יותר משימות. בכללי הוא התמודד עם זה מצוין. כשקבוצות מתחילות לתכנן מהלכי הגנות נגדו, להוציא אותו מהפיקנרול ואת הכדור מיד ימין שלו, זה סימן של כבוד כלפיו, הערכה וראינו את זה קורה בתקופה האחרונה. זה אומר שההשפעה שלו מורגשת. הוא צריך להמשיך לשפר את הסיומת שלו, את השימוש ביד שמאל. הוא התחיל לקלוע עם יותר ביטחון והוא ימשיך במגמה הזו וברור שכולם, לא רק הוא, יצטרכו לשמור ברמה גבוהה."

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter