לקראת משחק מס' 2: הוויזארדס מחפשים לחזור לעניינים

וושינגטון הפסידה במשחק מס' 1 לפילדלפיה, אבל לראשונה מזה שבועיים נהנתה ממנוחה ארוכה אותה תרצה לנצל לטובה במשחק מס' 2

מאת ג'קסון פיילו

הוויזארדס והסיקסרס ייפגשו שוב הלילה (02:00) בוולס פארגו סנטר בפילדלפיה למשחק מס' 2 בסדרת הסיבוב הראשון. וושינגטון נמצאת בפיגור 0 – 1 אחרי שהפסידה את המשחק הראשון 118 - 125 ביום ראשון למרות הופעה מצוינת של בראדלי ביל. השחקנים של סקוט ברוקס נלחמו עד הסוף ואחרי יומיים של מנוחה ינסו להראות שהחזרה שלהם לפלייאוף, לראשונה אחרי 3 שנים, הייתה בזכות.

חמישיות צפויות

וויזארדס: ראסל ווסטברוק, ראול נטו, בראדלי ביל, רוי הצ'ימורה, אלכס לן

סיקסרס: בן סימונס, סת' קארי, דני גרין, טוביאס האריס, ג'ואל אמביד

דו"ח פצועים

וויזארדס: דני אבדיה (שבר בקרסול ימין – בחוץ), תומאס ברייאנט (פציעה ברצועה הצולבת בברך שמאל – בחוץ)

סיקסרס: לא פורסם

הסיפורים לקראת

הוויזארדס ניצלו את שני ימי המנוחה כדי לעשות התאמות לקראת משחק 2

במשחק מס' 1 הוויזארדס קלעו ב – 55.7% מהשדה, ב – 40% מחץ לקשת, 76 נקודות בצבע והצליחו להגיע עד פיגור של 5 נקודות הפרש בדקות האחרונות. לוושינגטון יש המון סיבות להסתכל על חצי הכוס המלאה של ההפסד ולהבין מה הדברים שכדאי להימנע מהם, כמו 12 איבודים משותפים לבראדלי ביל וראסל ווסטברוק ובעיית העבירות של ועידת הסנטרים שלה. ניצחונות גדולים בסדרות פלייאוף מתרחשים הרבה פעמים בזכות היכולת של קבוצה להבין את הטעויות שלה, לתקן אותן ולעשות את ההתאמות הנדרשות להמשך הסדרה.

"סשן ניתוח הוידאו שלנו היה ממש טוב," מאמן הוויזארדס סקוט ברוקס אמר אחרי האימון ביום שני. "כל השחקנים, כולל המנהיגים של הקבוצה, דיברו ושיתפו תוך כדי צפייה, נתתי לכולם את האפשרות להשתתף ולדבר. אין לי את כל התשובות וגם לא לשחקנים, אבל ביחד אנחנו יכולים למצוא כמה תשובות טובות ועשינו זאת בצורה מוצלחת בעבר. היום לא משהו שונה. יש לנו כמה התאמות לבצע ואנחנו נגרום לזה לעבוד."

ברוקס גם הוסיף שלמצוא ולהבין את הניואנסים הקטנים בסדרת פלייאוף זו אמנות. כשיש לך מידע על עונה שלמה ששיחקת, להגיב בצורה מוגזמת למשחק אחד ולברוח מכל מה שעשית לאורך העונה והביא אותך לנקודה הזו, זה בדיוק כמו לא לעשות התאמות בכלל.

"צריך גם להתחשב בכך שעשינו דברים לאורך העונה ואנחנו יודעים שהם מצליחים, ואותם צריך להמשיך לעשות," אמר ברוקס ביום שלישי. "ההגנה שלנו היתה די טובה בשלושה וחצי חודשים האחרונים. לדעתי אנחנו בטופ 10. היו משחקים שלא שמרנו מספיק טוב, אבל רוב הזמן היינו די טובים... נעשה כמה התאמות ונראה מה יהיה במשחק מס' 2. אנחנו יודעים שנצטרך לשחק יותר טוב."

ביל בריא ושמח מצפה לעוד משחק גדול שלו

אחרי שנאבק בפציעה בשריך הירך האחורי לאורך סיום העונה הסדירה וטורניר הפליי-אין ותוך כדי עזר לווזיארדס להעפיל לפלייאוף, ביל נתן משחק מצוין בהופעה הראשונה שלו בפלייאוף מזה שלוש שנים. אחרי שרשם 33 נק', 10 ריב' ו – 6 אס' במשחק הראשון, ביל הפך לשחקן השלישי בהיסטוריה של הפרנצ'ייז שמשיג במשחק פלייאוף יותר מ – 30 נקודות, 10 ריבאונדים ומעלה ו – 5 אסיסטים ומעלה מאז ג'ף רולנד ב- 1984. כשהפציעה שלו "נעה בכיוון הנכון" ואחרי יומיים שלמים של מנוחה ביל נראה בריא לגמרי במשחק 1. הוא אמר בסיום המשחק שהוא הרגיש "כמו ילד בחנות ממתקים" שיש לו עוד הזדמנות לשחק בפלייאוף.

אם יקלע הלילה שוב מעל 30 נק', ביל יהיה השחקן השני בהיסטוריה של הפרנצ'ייז עם כמות משחקים דו ספרתית שבהם קלע 30 נקודות ומעלה. הוא רחוק 60 נקודות מלהיות השחקן הרביעי בהיסטוריה שקולע 1,000 נקודות פלייאוף במדי וושינגטון.

"זה המקום אליו אני שייך," ביל אמר אחרי האימון ביום שלישי. "זה סוג הכדורסל שאני צריך לשחק, זו הבמה שאני רוצה להיות עליה ושמגיע לי להיות עליה. כל כך שמחתי שעלינו לפלייאוף, זו הרגשה מדהימה לחזור לכאן ואני מקווה שנמשיך לעשות רעש."

ההתמודדות עם העומק של פילדלפיה

סקוט ברוקס ושחקני הוויזארדס חזרו לא פעם על כך ש"יש סיבה מדוע זו הקבוצה מספר אחת במזרח" בימים לפני המשחק הראשון. כמו כל מדורגת ראשונה, פילדלפיה מנצחת את היריבות שלה בכל מיני צורות ולא תלויה בשיטת משחק אחת. במשחק הראשון היה ברור שהאופציה הראשונה של וושינגטון היא לעצור את ג'ואל אמביד וזה עבד לה בתחילת המשחק. אמביד קלע רק שתי נקודות ב – 5:32 הדקות הראשונות של הרבע הראשון וירד לספסל אחרי שביצע שתי עבירות. יחד עם זאת, העובדה שהמועמד ל – MVP יושב על הספסל לא בדיוק האטה את פילדלפיה. טוביאס האריס הוביל את הסיקסרס, כשקלע 28 נקודות מתוך ה – 37 שלו בשני הרבעים הראשונים עד שהקבוצה יכלה להחזיר את אמביד לרוטציה שלה מבלי לקחת סיכון לגבי בעיית העבירות שלו. אמביד חזר לעצמו במחצית השנייה, כשקלע 21 נקודות ב – 6/10 מהשדה (60%) ו – 9/10 מהקו (90%).

במשחק מס' 2, הוויזארדס יודעים שההגנה שלהם תצטרך למצוא יותר פיתרונות להתקפה של הסיקסרס. הם יצטרכו למצוא דרך לעצור את האריס וגם לדאוג שאלכס לן, רובין לופז ודניאל גאפורד יישמרו מבעיית עבירות כדי לתת מענה לרוטציה העמוקה של הסיקסרס.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter