שאלות נפוצות ותשובות לגבי טורניר הפליי-אין

כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת טורניר הפליי-אין בין הקבוצות המדורגות במקומות 7 עד 10

מאת ג'קסון פיליו

כשעונת 20/21 מתקרבת לסיומה, קבוצות ברחבי הליגה נלחמות על מיקומים לקראת משחקי הפלייאוף והפליי-אין במזרח ובמערב. הפעם הנוף נראה קצת שונה אחרי שדירקטוריון ה- NBA החליט בתחילת העונה לאשר את טורניר הפליי-אין לקביעת המדורגות 7 ו- 8 בפלייאוף של כל מחוז. מטרת טורניר הפליי-אין, שיכלול קבוצות שמדורגות 7-10 בכל מחוז בסיום העונה הרגילה, הוא להעלות את רמת התחרותיות במהלך העונה. לפניכם מבט מקרוב על פורמט טורניר הפליי-אין, מה קבוצות צריכות לעשות כדי להיכנס אליו ואז מה הן צריכות לעשות כדי להגיע לפלייאוף.

מתי מתחיל טורניר הפליי-אין?

הטורניר מתוכנן להתחיל יומיים אחרי סיום העונה הרגילה. הוויזארדס כמו שאר קבוצות הליגה ישחקו את המשחק האחרון של העונה הסדירה ביום ראשון, 16 במאי. אחרי יום מנוחה אחד, טורניר הפליי-אין יתחיל ביום שלישי, ה- 18 במאי ויימשך עד יום שישי ה- 21 במאי.

איך קבוצה עולה מטורניר הפליי-אין?

קבוצות שידורגו במקום 7/8 ייהנו מדרך קלה יותר לפלייאוף מאלו שידורגו 9/10. הקבוצות המדורגות גבוה יותר ייפגשו במשחק שהליגה מכנה "משחק השבע-שמונה". המנצחת של המשחק הזה תעלה לפלייאוף כמדורגת שביעית. המדורגות 9 ו- 10 ייפגשו ב"משחק התשע-עשר". המפסידה תודח ותסיים את העונה. המנצחת של משחק התשע-עשר תפגוש את המפסידה במשחק השבע-שמונה כשהמנצחת תוכרז כמדורגת שמינית בפלייאוף.

במילים אחרות, הקבוצות שמדורגות 7/8 צריכות לנצח רק משחק אחד כדי לעלות לפלייאוף, אבל יכולות להפסיד משחק אחד לפני שהן מודחות. הקבוצות שמדורגות 9/10 צריכות לנצח פעמיים להעפיל, ללא הזכות להפסיד משחק. ברגע שהמדורגות 7 ו- 8 נקבעות בסיום טורניר הפליי-אין, הליגה ממשיכה בפורמט הפלייאוף כרגיל עם 16 קבוצות בסדרות של הטוב-משבעה משחקים.

היכן ישוחקו משחקי הפליי-אין?

כל משחקי הטורניר יתקיימו באולם הביתי של הקבוצה עם הדירוג הגבוה יותר לפי מאזן העונה הרגילה.

מתי יתחיל הפלייאוף עצמו?

משחקי הפתיחה של ה- NBA Playoffs מתוכננים ליום שבת, ה- 22 במאי, יום אחרי סיום טורניר הפליי-אין ויימשכו עד לא יותר מאוחר מה- 22 ביולי.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter