הכר את החבר: מונטרז הארל

את ארבע העונות האחרונות בילה מונטרז הארל בלוס אנג'לס, 3 עונות בצד של הקליפרס ובעונה האחרונה עבר לצד של הלייקרס. עכשיו הוא מגיע להוכיח את עצמו שוב בבירת ארה"ב

אני יודע מה עשית בעונה שעברה:

מונטרז הארל הגיע ללייקרס אחרי עונת שיא בקריירה במדי היריבה העירונית, לוס אנג'לס קליפרס. ב – 2019/20 הוא זכה בתואר השחקן השישי של העונה אחרי שקלע 18.6 נק' ב – 58% מהשדה. הוא הצטרף לאלופה המכהנת ואמור היה להיות אחד הגבוהים הדומיננטיים בצהוב/סגול. הוא המשיך לעלות מהספסל, אבל לא שיחזר את הדומיננטיות שלו מהשנתיים שלפני כן, עם 13.6 נק' (62.2% מהשדה) ב – 22.9 דקות.

הסנטר הגיע עם הלייקרס לפלייאוף והודח עם האלופה בסיבוב הראשון מול פיניקס (4:2). הוא רשם ממוצעים של 5.8 נק' (57.1% מהשדה) ב – 9.8 דקות בלבד. אחרי עונה אחת בלבד הוא החליט לעזוב את הלייקרס ובגיל 27 להמשיך במסע שלו במקום אחר.

הסיפור האמיתי

הארל מגיע לוויזארדס כחלק מטרייד של 5 קבוצות, בדיוק כמו ספנסר דינווידי וקנטביוס קולדוול-פופ. הארל נבחר בבחירה ה – 32, בסיבוב השני, בדראפט 2015 ע"י יוסטון. למרות שנבחר בסיבוב השני הוא קיבל חוזה מובטח ל – 3 עונות. בעונה הראשונה שלו בליגה היה שחקן שולי ברוטציה (3.6 נק' ב – 9.7 דקות), אבל בשנתו השנייה כבר תרם הרבה יותר עם 9.1 נק' ב – 18.3 דקות. ביוני 2017 היה מעורב לראשונה בטרייד גדול, כאשר היה חלק מ – 6 שחקנים שעברו לקליפרס תמורת כריס פול.

בקליפרס הגבוה הפיזי מצא את מקומו, הרבה בעיקר תודות לשיתוף הפעולה שלו עם לו וויליאמס ובזכות המשחק הבלתי מתפשר שלו, גבוה מעל לטבעת עם קליעה מצוינת באיזור הסל בסיום של מהלכי פיקנרול, מתפרצות עם דאנקים מהדהדים או פוסט אפים. הוא הגיע לראשונה בקריירה לממוצע נקודות דו ספרתי ואז חתם על חוזה חדש לשנתיים. בשנתיים הללו מעמדו התחזק בקליפרס והקבוצה עלתה פעמיים לפלייאוף כשהפכה להיות תחרות אמיתית ללייקרס. כאמור, עונת 2019/20 היתה עונת השיא בקריירה שלו עם 18.6 נק' ו- 7.1 ריב' ב – 27.8 דקות.

שווה ציטוט

הארל על מה שמאפיין אותו: "בכל עונה ששיחקתי, המספרים שלי השתפרו וגם מוסר העבודה שלי, אני אמשיך להשתפר. בורכתי בכך שהעבודה שלי היא לשחק את המשחק שאני אוהב, אז למה שלא אמשיך להשתפר? למה שלא אגדל ואשגשג במשהו שאני אוהב לעשות?"

הקשר בין אבדיה להארל ב – 6 שלבים

בדומה למשחק המפורסם "6 דרגות של קווין בייקון", שמתבסס על הרעיון "6 דרגות של הפרדה", כי לפיו כל שני אנשים בעולם מקושרים ביניהם על ידי חמישה אנשים אחרים לכל היותר, החלטנו למצוא את הקשר בין דני אבדיה למונטרז.

מונטרז הארל שיחק בעונה שעברה בלייקרס עם אנת'וני דייויס.

דייויס, ששיחק את רוב הקריירה שלו בניו אורלינס, שיתף פעולה בעונתו הראשונה בליגה (2012/13) עם רוג'ר מייסון ג'וניור.

מייסון שיחק בהפועל ירושלים בעונת 2005/6 ושם היה חבר לקבוצה של מתן נאור.

נאור חזר בעונותיו האחרונות בקריירה להפועל ת"א ובעונת 2015/16 שיתף פעולה עם הרכז תמיר בלאט.

בלאט משחק כיום באלבה ברלין עם הפורוורד הישראלי יובל זוסמן.

זוסמן שיחק שנתיים עם דני אבדיה במכבי ת"א.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter