הכר את החבר: קייל קוזמה

לפני 4 שנים קייל קוזמה נבחר עמוק בסוף הסיבוב הראשון בדראפט, אבל זה לא מנע ממנו לבסס מעמד כשחקן משנה מצליח בליגה

אני יודע מה עשית בעונה שעברה:

בדצמבר 2020, רגע לפני פתיחת העונה שעברה, קייל קוזמה חתם על הארכת חוזה בלוס אנג'לס לייקרס. הפורוורד המגוון, שבשלוש העונות הראשונות שלו בליגה רשם ממוצע נקודות דו ספרתי, הפך לאחד השחקנים החשובים אצל האלופה דאז, ומצא את מקומו ברוטציה לצד לברון ג'יימס ואנת'וני דייויס. העונה החולפת הייתה הכי יעילה שלו בקריירה אותה סיים עם ממוצעים של 12.9 נק' (36.1% לשלוש) ו- 6.1 ריב' ב – 28.7 דקות.

הקפיצה המרכזית אצל קוזמה בעונה האחרונה הייתה בהגנה. הוא השתפר בקריאת המצבים שלו ולא פעם נתן את הטון כשאחד הכוכבים הגדולים של הלייקרס לא שיחק. יחד עם זאת, בפלייאוף 2021 הוא צעד לאחור עם ממוצעים של 6.3 נק' בלבד ב – 21.5 דקות כשלוס אנג'לס הודחה ע"י פיניקס בסיבוב הראשון של פלייאוף המערב.

הסיפור האמיתי

אולי לא הרבה יודעים, אבל בחירת הדראפט שבה נבחר קייל קוזמה היא שריד מהטרייד הגדול בין ברוקלין לבוסטון בקיץ 2013, בה עברו קווין גארנט ופול פירס לנטס. כמעט 4 שנים לאחר מכן אותה בחירה הגיעה מהנטס ללייקרס וב – 22 ביוני, 2017 קוזמה נבחר בבחירה ה – 27 לקראת סיום הסיבוב הראשון. קוזמה נולד וגדל בפלינט, מישיגן – מקום שנודע בשנים האחרונות בגלל משבר מים – קוזמה עשה לא מעט לעזור לילדים בעיר בתקופה הזו.

למעשה, קוזמה הוא השחקן הצעיר היחד ש"שרד" בלייקרס אחרי הטרייד שהביא לה את דייויס מניו אורלינס. מתחילת דרכו, כבר בליגת הקיץ שאחרי בחירתו, הוכיח את עצמו כשחקן מוכשר התקפית. בעונתו השנייה, הראשונה לצד לברון ג'יימס, קלע 18.7 נק' ב - 33.1 דקות והיה שחקן חמישייה קבוע. בשנתיים האחרונות הוא פיתח צדדים אחרים במשחק שלו ועזר ללייקרס לזכות באליפות ב – 2020. בקיץ האחרון הגיע לוויזארדס בטרייד שכלל חמש קבוצות.

שווה ציטוט

קייל קוזמה על ההגנה שלו: "איפה ששיחקתי עד כה (בלייקרס), זו הייתה הדרך שלי לקבל דקות וזה היה התפקיד שלי בקבוצה. ישבתי לראות הרבה וידאו וכל הזמן חשבתי שאני רוצה להיות שחקן הגנה יותר טוב. הגנה תהיה חשובה לי העונה וגם לכל הקבוצה".

הקשר בין אבדיה לקוזמה ב – 6 שלבים

כמו במשחק המפורסם "6 דרגות של קווין בייקון", שמתבסס על הרעיון "6 דרגות של הפרדה", כי לפיו כל שני אנשים בעולם מקושרים ביניהם על ידי חמישה אנשים אחרים לכל היותר, החלטנו למצוא את הקשר בין דני אבדיה לקייל קוזמה:

קוזמה שיחק במכללת יוטה לצידו של דלון רייט, אחיו הקטן של הפורוורד דורל רייט.

רייט הגדול שיחק בקובאן עם ג'רום רנדל, ששיחק בתחילת דרכו המקצוענית בברק נתניה.

בנתניה שיחק לצידו הפורוורד בראיין אסברי

אסברי שיחק בכמה קבוצות בישראל, ביניהן הפועל חולון.

בחולון אחד השותפים שלו לקו הקדמי היה איתי שגב.

שגב שיחק עם אבדיה בעונת הבכורה שלו במכבי ת"א.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter