הכר את החבר: ארון הולידיי

ארון הוא האח השלישי לבית משפחת הולידיי בליגה, יחד עם ג'רו וג'סטין. הוא מגיע לוויזארדס אחרי שביסס מקום ברוטציה של אינדיאנה פייסרס

אני יודע מה עשית בעונה שעברה:

ארון הולידיי הגיע לפתיחת העונה שעברה במדי אינדיאנה פייסרס עם ציפות גבוהות לגבי תפקידו ברוטציה. בעונתו השלישית בליגה הוא קיווה להמשיך את קו ההתקדמות משתי העונות הקודמות. לצערו של הולידיי לא כך היה הדבר. הדקות של הרכז ירדו משמעותית וכתוצאה מכך המספרים שלו לא היו טובים כמו בעונת 2019/20. הוא סיים את העונה עם ממוצעים של 7.2 נק' (36.8% ל – 3), 1.9 אס' ב – 17.8 דקות. הוא שיחק ב – 66 משחקים ופתח 8 פעמים בחמישייה.

אם מחפשים סיבה טובה לאוהדי הוויזארדס להיות אופטימיים היא שבסיום העונה הולידיי הזכיר קצת שהוא שחקן שיכול לתרום בשני צידי המגרש. בחודשים אפריל ומאי (22 מש' בסה"כ) המספרים שלו כבר היו הרבה יותר טובים מאשר עד אז: הוא רשם 8.4 נק' (45.7% ל – 3), 2.2 אס' ב – 18.8 דקות. תוסיפו על זה שלאורך כל העונה התרומה שלו היתה הרבה יותר גדולה בניצחונות של הפייסרס ולאוהדי הוויזארדס יש למה לחכות.

הסיפור האמיתי

ארון הולידיי נבחר במקום ה – 23 בדראפט 2018 ע"י הפייסרס, במיקום שהיה בהתאם לכל תחזיות הקדם – דראפט. הוא הגיע לליגה עם מוניטין של שחקן התקפה טוב, שיוכל לקלוע נקודות ומהר כשהוא עולה מהספסל. עונת הרוקי שלו היתה סבירה ואת קפיצת המדרגה שלו הוא עשה בעונתו השנייה. אחת הסיבות להשתלבות המוצלחת שלו אצל נייט מקמילן היתה תודות ליכולת ההגנתית המשופרת שלו. בעונת 2019/20 הוא דורג במקום השביעי מבין הרכזים בקטגוריית ה"פלוס/מינוס הגנתית".

בזכות העונה השנייה המוצלחת , הולידיי זכה להארכת חוזה לעונה הרביעית שלו. בעונה האחרונה הוא לא הפגין את אותה יציבות. אין סיבה אחת ודאית לירידה של הולידיי: אולי השינוי על הקווים (נייט ביורקגרן במקומו של נייט מקמילן), אולי ההצטיינות של חבריו לקבוצה ואולי היתה זו הפסקה הקורונה הארוכה שגרמה לו לחזור בצורה אחרת. כמו גארדים צעירים רבים אחרים המשחק של הולידיי עדיין לא היה עקבי מספיק, אבל הניצוצות שנראו בשתי העונות האחרונות, כך מקווים בוויזארדס, יהוו תוספת כח לרוטציית הקו האחורי של ווס אנסלד ג'וניור.

שווה ציטוט

ארון הולידיי: "אני חושב שאני אמצא את המקום שלי בקבוצה, לא משנה אם אעלה מהספסל או אפתח בחמישייה. אני רוצה לעזור בניהול המשחק, כמו שעשיתי כל חיי בכל מקום ששיחקתי. באינדיאנה אמנם שיחקתי יותר בעמדה מס' 2, אבל אני שיחקתי תמיד כרכז".

הקשר בין אבדיה להולידיי ב – 6 שלבים

כמו במשחק המפורסם "6 דרגות של קווין בייקון", שמתבסס על הרעיון "6 דרגות של הפרדה", כי לפיו כל שני אנשים בעולם מקושרים ביניהם על ידי חמישה אנשים אחרים לכל היותר, החלטנו למצוא את הקשר בין דני אבדיה לארון הולידיי:

ארון הולידיי מגיע אחרי 3 עונות באינדיאנה פייסרס.

בשתי העונות הראשונות של הולידיי בפייסרס הוא שיחק עם טי. ג'יי. ליף.

טי. ג'יי הוא בנו של אגדת הגליל העליון בראד ליף, ששיחק 16 עונות בישראל, 14 מהן בגליל עליון.

בעונת 1994/5, האחרונה שלו במדי הגליל, הוא שיחק עם דארן דיי, שהוא בחירת דראפט של וושינגטון בולטס מ – 1983.

הבן של דארן, אוסטין דיי שיחק גם בישראל, אבל בעונת 2016/17 הוא שיחק בגלאטסראיי מטורקיה. חברו לקבוצה שם היה אלכס טיוס.

אותו טיוס שיחק מספר קדנציות במכבי ת"א, כולל בעונת 2018/19 ושם שיתף פעולה עם דני אבדיה.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter