ווסטברוק ומיצ'ל
ווסטברוק ומיצ'ל במפגש בחודש שעבר בקפיטל וואן ארינה. קלעו יחד 77 נקודות
צילום: Patrick Smith/Getty Images

לקראת משחק: הוויזארדס רוצים ניצחון שני העונה על הקבוצה עם המאזן הטוב ביותר

ממשיכים את המסע במערב אצל הקבוצה הטובה בליגה העונה, משחק חמישי מתוך שישה לפני שחוזרים לדי. סי.

מאת ג'קסון פיליו

הוויזארדס חוזרים לפעולה הלילה (04:00 בלילה שבין שני לשלישי) ב'ויוינט ארינה' אצל היוטה ג'אז, הקבוצה אותה וושינגטון ניצחה במפגש הקודם העונה, שמחזיקה במאזן הטוב ביותר בליגה 40 – 13. הוויזארדס מגיעים אחרי הפסד בפניקס שקטע שני ניצחונות רצופים במסע הנוכחי ויוטה מגיעה אחרי שניצחה 11 מ- 13 משחקיה האחרונים כולל האחרון נגד סקרמנטו קינגס.

חמישיות צפויות

וויזארדס: ראסל ווסטברוק, בראדלי ביל, דני אבדיה, רוי הצ'ימורה, אלכס לן

ג'אז: דונובן מיצ'ל, ג'ו אינגלס, בויאן בוגדנוביץ', רויס אוניל, רודי גובר

דו"ח פצועים

וויזארדס: בראדלי ביל (גב – כנראה ישחק), תומאס בראיינט (פציעה ברצועה הצולבת – בחוץ)

ג'אז: מייק קונלי (ניהול עומסים פציעה בשריר ארבע ראשי ימני – בחוץ), ג'ורדן קלרקסון (נקע בקרסול ימין – בספק), אודוקה אזוביקה (נקע חמור קרסול ימין - בחוץ)

הסיפורים לקראת

נטו רוצה להמשיך במומנטום מול קבוצתו לשעבר

אחרי ערב של שיא קריירה עם 24 נקודות מול פניקס, ראול נטו ירצה להמשיך בתנופה נגד הקבוצה בה התחיל את קריירת ה- NBA שלו. כנבחר סיבוב שני בדראפט ע"י אטלנטה הוא הועבר בטרייד עוד באותו הלילה לג'אז, בה שיחק את ארבע עונותיו הראונות מתוך השש בקריירה עד עכשיו. הוא שיחק ב- 199 משחקים, 54 מהם בחמישיה ביוטה ואז בילה עונה בפילדלפיה לפני שמצא בית בוושינגטון. ההתפרצות החיובית של נטו מול הסאנס באה במשחק השמיני העונה בו פתח בחמישיה, הפעם במקום הקלע המוביל בליגה העונה, בראדלי ביל, שהחמיץ את המשחק בגלל גב תפוס (ומעמדו עודכן ל'כנראה ישחק'). נטו פתח מהר, קלע 9 ברבע הראשו והיה יעיל כל הערב. הוא קלע 9 מ- 17 מהשדה, 3 מ- 5 מהשלוש ו- 3 מ- 3 מהקו ב- 29 דקות.

הגארד הברזילאי מהווה ספק יציב של נקודות העונה עבור וושינגטון, אפילו כששיחק לתקופה עם פגיעה בצלעות. המאמן של הוויזארדס, סקוט ברוקס, החמיא לקשיחות של נטו באותו הזמן ואמר שידוע לו שהירידה בתוצרת ההתקפית שלו קשורה לפציעה. אם ההופעה שלו בפיניקס מהווה אינדיקציה, אז הוא שוב מרגיש כמו עצמו. גם בהגנה הוא יציב כשיש לו את אינדקס ההגנה הטוב בקבוצה בחמשת המשחקים האחרונים (104.8).

וושינגטון, יוטה נפגשות אחרי משחק ראשון מרתק

המשחק בשני בלילה יהיה השני בין הקבוצות העונה אחרי מפגש קודם בחודש שעבר שהיווה את אחד הניצחונות המרגשים של הוויזארדס העונה. הוויזארדס הוליכו ב- 24 הפרש ברבע השני אבל לא הצליחו להחזיק את יוטה לאורך זמן. דונובן מיצ'ל, שסיים את הערב עם 42 נקודות, החזיר את יוטה למשחק, כולל קטע במשחק בו הוא ובראדלי ביל קלעו יחד 20 נקודות בקצת יותר משתי דקות. ביל סיים את המשחק עם 43 נקודות כשראסל ווסטברוק סיים עם 35 נקודות, 15 ריבאונדים ו- 13 אסיסטים. מאחר ועוד לא ברור הסטטוס של ביל למשחק, הקרב בין ווסטברוק ומיצ'ל יכול להיראות דומה למפגש הקודם. ווסטברוק השיג טריפל דאבלים בשמונה מתשעת משחקיו האחרונים בזמן שמיצ'ל מגיע למשחק אחרי שקלע לפחות 40 ב- 3 מ- 3 משחקיו האחרונים, כש- 37 היתה המנה שלו במשחק השלישי.

הוויזארדס ינסו לנפץ רצף של 24 ניצחונות בית לג'אז

האתגר של הוויזארדס יהיה מול קבוצה שניצחה ב- 24 המשחקים האחרונים שלה בויוינט ארינה. ההפסד הביתי האחרון שלהם היה בערב השנה החדשה מול הסאנס. יחד עם הניצחון ה- 24 ברציפות הג'אז הפכו לקבוצה הראשונה העונה שמגיעה ל- 40 ניצחונות ומחזיקים ביתרון של 2.5 משחקים על הסאנס שניצחו את הוויזארדס בשבת.

אבדיה בתקופה טובה

במשחק האחרון מול יוטה דני אבדיה לא השיג סל שדה וסיים עם 2 נקודות מהקו ו- 0 מ- 3 מהשדה ב- 20 דקות. אז, ב- 18 במארס, דני עלה מהספסל אבל בשבועות האחרונים הוא חזר לחמישיה והמספרים שלו נמצאים במגמת עליה. מול פיניקס אבדיה קלע 9 נקודות שכללו 2 מ- 4 מהשלוש ו- 3 מ- 4 מהקו. אבדיה שמר במשחק הזה על דווין בוקר וצפוי לשמור בפתיחה על בוגדנוביץ' או על מיצ'ל כשדי ברור שבאסטרטגיות החילופים המקובלות כיום יצטרך לשמור על אחד מהם וגם כנראה לצאת החוצה אל אחד הקלעים הטובים בליגה העונה, אקס מכבי תל אביב בעצמו, ג'ו אינגלס.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter