אבדיה מגיב לדאנק שלו
אבדיה בטירוף אחרי ההטבעה שלו - לא עזר למנוע הפסד כואב מול טורונטו וגארי טרנט ג'וניור
צילום: Scott Audette/NBAE via Getty Images

הפסד שובר לב, אבדיה עם דאבל דאבל נוסף

12 נקודות ב- 40 דקות לרוקי הישראלי שלא הצליחו למנוע הפסד על הבאזר אחרי שלשת ניצחון של גארי טרנט ג'וניור

וושינגטון וויזארדס פתחה את מסע משחקי החוץ שלה בטמפה מול הטורונטו ראפטורס. הקבוצה של סקוט ברוקס פתחה מצוין ועלה ליתרון דו ספרתי במחצית הראשונה, שהגיע בשיאו ל – 19 נק' הפרש (74 - 55) ברבע השלישי. הוויזארדס, שקלעו ב – 50% לשלוש (9/18) במחצית הראשונה חזרו הרבה יותר קרים במחצית השנייה (3/17 לשלוש) ראו את הראפטורס מצמצמים ועלים ליתרון בתחילת הרבע האחרון. ווסטברוק הצליח להחזיר את היתרון, אבל שלשה ממש על הבאזר של גארי טרנט ג'וניור קבעה הפסד כואב 101 - 103. ווסטברוק סיים עם טריפל דאבל (מס' 19 העונה) של 23 נק', 14 ריב' ו – 11 אס', ברטאנס ומתיוס הוסיפו 17 נק' כ"א. דני אבדיה רשם דאבל – דאבל של 12 נק' (4 מ- 10 מהשדה, 2 מ- 6 מהשלוש, 2 מ- 2 מהקו) ו – 10 ריב' ב – 40 דקות (שיא עונתי).

אבדיה המשיך לעלות בחמישייה של ברוקס, כשהפעם ראול נטו מחליף בחמישייה את בראדלי ביל, שנעדר משחק 5 ברציפות. הוויזארדס פתחו מצוין את המשחק ועלו ליתרון מוקדם של 12 - 1, כולל שלשה ראשונה לאבדיה, ומאמן טורונטו ניק נרס הזעיק פסק זמן מוקדם מהצפוי. דני, שממשיך לקבל יותר הזדמנויות עם הכדור בהיעדרו של ביל, הוסיף סל בחדירה אחרי פיק נ' רול ובמיוחד רשם פוזשנים הגנתיים מצוינים מול פסקל סיאקם, הקלע המוביל של הראפטורס לאורך העונה. "הרגשתי טוב בהגנה מול סיאקם", אמר אבדיה סיום. "זה כבוד לשמור על השחקן הכי טוב של היריבה". למעשה, סיאקם קלע את כל 10 הנקודות שלו ברבע הראשון רק אחרי שאבדיה ירד לספסל. הוויזארדס סיימו את הרבע ביתרון 28 – 19, הפעם השנייה בלבד העונה שהם סופגים 19 נקודות ומטה ברבע הראשון.

ברבע השני חזרה בעיית האיבודים של הוויזארדס, מה שעזר לראפטורס לרוץ 10 – 0 ולעלות ליתרון ראשון (36 – 35). לתפקיד ה"יד החמה" ברבע השני נכנס גריסון מת'יוס, שקלע 4 שלשות ברבע אחרי שעלה מהספסל, ויחד עם שתי שלשות רצופות של ברטאנס, עזרו להחזיר את היתרון לוושינגטון. דני גם הוסיף שלשה לקראת סיום הרבע, המשיך לשמור את סיאקם, שאמנם קלע עליו סל ראשון, אבל המשיך להתקשות מול הרוקי. הוויזארדס ירדו למחצית ביתרון 61 - 51.

את הרבע השלישי הוויזארדס פתחו מצוין. דאנק במתפרצת של הרוקי הישראלי העלה אותם ליתרון של 16 נק', שצמח בהמשך עד ליתרון שיא 74 – 55. מהרגע הזה ההתקפה של הוויזארדס נתקעה. "התחלנו טוב את המחצית השנייה, עשינו את המהלכים הנכונים, אבל התחלנו פתאום להחטיא" ניסה להסביר ראסל ווסטברוק בסיום, ומאמן הוויזארדס סקוט ברוקס הוסיף: "איבודים, החטאות, כמה זריקות רעות היו חלק מהקשיים שלנו בהתקפה". את הרבע האחרון הראפטורס התחילו בריצת 16 – 5 עד שהגיעה שוב ליתרון (91 – 90). אעפ"י שהחטיא 8 שלשות ברבע, ווסטברוק קלע שלשה, שהחזירה את היתרון לוויזארדס 101 – 100, כשנותרו 41.1 שניות לסיום. דני והחברים שלו גרמו לסיאקם לאבד את הכדור, נטו החטיא ליי-אפ 5.5 שניות סיום וגארי טרנט ג'וניור קלע את השלשה האחרונה על הבאזר, 103 – 101 כואב במיוחד לוויזארדס.

"נשבר הלב" אמר דני בסיום, "נלחמנו, כולם נתנו 100%, הובלנו ובסוף הם חזרו. אני לא חושב שהמשחק הזה הגיע להם, אבל ככה זה בחיים". דני שיחק 40 דקות, שיפור קטן לשיאו העונתי בדקות, שנקבע רק במשחק האחרון מול דאלאס. הוא רשם דאבל – דאבל שני העונה וסיים עם 12 נק' ו – 10 ריב'. "אני מרגיש שאני משתפר, שסומכים עליי יותר כיוצר. אני אוהב ליצור לחברים שלי לקבוצה, זה הסגנון שלי מאז שאני משחק כדורסל", סיפר אבדיה אחרי המשחק. הוא והקבוצה יקוו שלהמשך השיפור ייצטרף גם ניצחון במשחק הבא.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter