ווס אנסלד ג'וניור הוא המאמן הראשי של הוויזארדס

אחרי 15 שנים כעוזר מאמן יקבל את המפתחות לראשונה כמאמן ראשי. אנסלד ג'וניור הוא בנו של שחקן היכל התהילה של הקבוצה, ווס אנסלד

מאת ג'קסון פיילו |

וושינגטון וויזארדס מינתה את ווס אנסלד ג'וניור למאמנה הראשי ה- 25. "אנסלד ג'וניור היה אחד מעוזרי המאמנים המוערכים ביותר בליגה והפריד את עצמו מהרשימה הארוכה והמגוונת של המועמדים האחרים לתפקיד", אמר טומי שפרד, הגנ'רל מנג'ר של הקבוצה. "הרקורד שלו כטקטיקן תוך כדי משחק יחד עם הירידה שלו לפרטים בשני צידי המגרש, היכולת שלו לפתח שחקנים והשם שבנה לעצמו כמאמן יותר מ- 20 שנים, לא השאירו לנו ספק שהוא המועמד הנכון לתפקיד."

אנסלד ג'וניור התחיל את קריירת האימון שלו כסקאוט בוויזארדס, לאחר שסיים את לימודיו ב – 1997, והמשיך בתפקיד הזה עד 2005, אז התמנה כעוזר מאמן בוויזארדס לפני שהמשיך כעוזר בקבוצות שונות סה"כ ב- 15 העונות האחרונות. "אני רוצה להודות לטומי ולמר. ליאונסיס על ההזדמנות להוביל את הקבוצה המוכשרת הזו על ומחוץ לפרקט ולהמשיך להניע את האירגון בכיוון חיובי," אמר אנסלד ג'וניור. "להפוך למאמן ראשי ב- NBA היה מטרה בשבילי בכל חיי הבוגרים ולזכות להגשים את החלום הזה על ידיד סגירת מעגל בוושינגטון זה באמת מיוחד. אני מצפה בכיליון עיניים להוביל את האיזור, להתחבר עם האוהדים ולקבוע סטנדרט חדש לכדורסל של הוויזארדס."

אנסלד ג'וניור מגיע לוושינגטון לאחר שהיה חלק מצוות המאמנים בדנבר נאגטס מאז עונת 2015/16, כשבעונה האחרונה היה עוזר המאמן הראשי של מייק מאלון. ב – 3 העונות האחרונות הנאגטס העפילו לפלייאוף, כולל הפסד בגמר המערב (1 – 4) בפלייאוף 2020. בדנבר הוא נחשב לדמות מפתח בפיתוח של ניקולה יוקיץ' ל- MVP שנבחר הכי נמוך בדראפט וגם על השיפור מעונה לעונה של ג'מאל מוריי והפיכתו לאחד הגארדים הטובים בליגה. "טומי היה מאד יסודי בתהליך מינוי המאמן והמודיעין שאסף על ווס, יחד עם ההמלצות בסוף היו פחותים מאיך שווס בעצמו הרשים בהכנה ותיכנון שלו בתהליך", אמר המנכ"ל של מוניומנטל ספורטס והאיש הקובע בוושינגטון וויזארדס, טד ליאונסיס. "אנחנו נרגשים להביא אותו ולראות את כל אלו בשילוב עם השחקנים והאוהדים שלנו."

לפני שהצטרף לדנבר אנסלד ג'וניור עבד כעוזר מאמן באורלנדו מג'יק תחת ז'אק וון (2013 – 2015) ועוד לפני כן היה עוזר מאמן בצוות האימון של מארק ג'קסון בגולדן סטייט ווריורס (עומת 2011/12). הקריירה של אנסלד ג'וניור נפתחה בוושינגטון וויזארדס בעונת 2005/6 תחת המאמן אדי ג'ורדן. בשלוש העונות הראשונות שלו הוויזארדס העפילו לפלייאוף והגיעו עד חצי גמר המזרח, שם הודחו ע"י קליבלנד קאבלירס של לברון ג'יימס. בשנתיים האחרונות בוויזארדס עבד תחת פליפ סונדרס המנוח.

אנסלד ג'וניור הוא בנו של ווס אנסלד, אחד השחקנים הטובים בתולדות מועדון הוויזארדס/בולטס. אנסלד, חבר היכל התהילה, הלך לעולמו לפני קצת יותר משנה ולאורך העונה האחרונה הקבוצה שיחקה עם מדבקה של המספר 41 על גופיות השחקנים. הסנטר, שזכה בתואר ה- MVP של העונה שיחק בבולטס והוביל אותה לזכייה באליפות היסטורית בעונת 1977/8 ולאחר שפרש נבחר לאחד מ – 50 השחקנים הגדולים בתולדות הליגה. לאחר מכן הוא המשיך לעבוד במועדון, תחילה כמאמן, בין השנים 1988 – 1994, ולאחר מכן כנשיא המועדון, בין השנים 1996 – 2003. בתחילת דרכו, אנסלד ג'וניור עבד כסקאוט בוויזארדס תחת אביו.

אנסלד ג'וניור נולד בקאטונסוויל, מרילנד, גדל בבולטימור הסמוכה לוושינגטון די. סי. ויש לו קשר צמוד לקהילה דרך אביו והמשפחה. הוא למד בתיכון ליולה שבטוסון, מרילנד ולאחר מכן עבר ללמוד באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. כילד הוא היה מגיע לאימונים בוושינגטון וגם נסע עם אביו למשחקי אולסטאר. החוויות הללו עזרו לו לאורך קריירת האימון שלו. להיות ה"בן של" ליווה את אנסלד ג'וניור.

לאורך הקריירה, אבל בדנבר היו לו שותפים שהבינו את דרכו. המאמן מייק מאלון הוא בנו של המאמן הוותיק ברנדון מאלון ועוזר המאמן דייויד אדלמן הוא בנו של המאמן ריק אדלמן.

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter