דני אבדיה לבד מול הסל כששאר השחקנים על הפרקט במינסוטה משקיפים. משחק נהדר לאבדיה ולוויזארדס
דני אבדיה לבד מול הסל כששאר השחקנים על הפרקט במינסוטה משקיפים. משחק נהדר לאבדיה ולוויזארדס
צילום: David Sherman/NBAE via Getty Images

חוזרים למסלול הניצחונות

וושינגטון התאוששה במינסוטה עם משחק התקפה נהדר ותרומה גדולה מהספסל. 17 נקודות לאבדיה וגג אחד מהסרטים

ארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים של העונה עבור וושינגטון מתקיימים בחוץ. אחרי התבוסה בראשון מביניהם, בבוסטון, הוויזארדס התאוששו בגדול עם ניצחון 132 – 114 במינסוטה, עם לפחות 31 נק' בכל רבע. קריסטאפס פורזינגיס קלע 25, רוי הצ'ימורה 21, קורי קיספרט וקנטביוס קלדוול-פופ הוסיפו 13 כ"א. רק שלושה שחקני ספסל שותפו הפעם אבל סיפקו תרומה משמעותית: דניאל גאפורד שבר את שיאי הקריירה שלו עם 24 נק' ו- 12 ריב', דני אבדיה סיים עם 17 נק' ואיש סמית' עשה דאבל – דאבל של 11 נק' עם 14 אס'.

פתיחת המשחק התעכבה במספר דקות אחרי שמספר פתיתי קונפטי נשארו על הפרקט, אבל זה לא הוציא מאיפוס את הוויזארדס שפתחו מצוין וקלעו 7 מתוך 10 הזריקות הראשונות שלהם, כולל 3 שלשות. אבדיה עלה מהספסל וקלע 9 נק' ברבע הראשון ללא החטאה (4/4). ריצת 7 – 0 של מינסוטה עזרה לה לסיים את הרבע הראשון ביתרון 38 – 35. ברבע השני ראינו את פורזינגיס וגאפורד באותה החמישייה, ושני דאנקים של גאפורד החזירו את היתרון לוושינגטון. זה היה רבע צמוד, כשהיתרון עובר מקבוצה לקבוצה לכל אורכו. משחק ההתקפה של וושינגטון המשיך לזרום, כשנרשמו לא פחות מ – 38 אסיסטים לזכותה במשחק כולו. הוויזארדס ירדו למחצית ביתרון מינימלי של 67 – 66.

פתיחת הרבע השלישי הייתה שייכת לפורזינגיס, שקלע 12 נק' ברבע. קארל אנת'וני טאונס לא נשאר חייב והשאיר את מינסוטה בשוויון, אבל השילוב של הגבוהים בוושינגטון שוב עבד וריצת 9 – 0 קבעה יתרון שיא לוויזארדס 87 – 78. השלשות המשיכו להיכנס, כולל אחת מהחצי של סמית' ממש על הבאזר של הרבע השלישי, שקבעה יתרון 101 – 93. ברבע האחרון שחקני הספסל של וושינגטון, בראשות גאפורד, אבדיה וסמית, הריצו את הוויזארדס קדימה וחסימה גדולה של דני על טאונס הסתיימה במתפרצת ויתרון שיא 120 – 99 בדרך לניצחון.

אבדיה היה מצוין מהפתיחה ושילב את כל האלמנטים במשחק שלו – קליעה מבחוץ, חצי מרחק ובאיזור הטבעת יחד עם חסימות, ריבאונדים ואסיסטים מגוונים. בסיום המשחק הוא אמר לצוות השידור של NBC Sports Washington: " אני מאמין בקליעה שלי ועובד אקסטרה קשה עליה. דבר ראשון שאני עושה אחרי שנוחתים בכל עיר שאנחנו נוחתים בה זה ללכת לקלוע. אמשיך לזרוק כשאני פנוי." דני סיים עם 17 נק' (7/15 מהשדה, 2/7 מהשלוש, 1/3 מהקו), 8 ריב', 5 אס', 2 חס' ו- +16 במדד הפלוס/מינוס ב – 36 דקות. אבדיה קלע בספרות כפולות בשבעה מתוך שמונת המשחקים האחרונים. הוויזארדס ישחקו באטלנטה במשחק הבא, שיתקיים תוך פחות מ- 24 שעות, בין רביעי לחמישי (03:00).

NEXT UP:

  • Facebook
  • Twitter