4-7 Ekim tarihleri arasında Istanbul Caddebbostan’da başarıyla gercekleştirilen adidas NBA 5IVE’ın üçüncü ve son ayağı, okul öğrencileri,oyuncu ve izleyicilere unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.

Caddebostan’da :

 • Perşembe ve Cuma günleri ilköğretim öğrencileri adidas NBA 5IVE etkıinliğine davet edildiler.. 6-13 arası yaş gurubundan yüzlerce öğrenci Merkez Kort’ta gerçekleştirilen çeşitli aktivite, oyun ve muhteşem şovlara katıldılar. Adidas , katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere t-shirt ve şapkadan oluşan hoş geldin hediyeleri verdi.
 • Tüm haftasonu boyunca, seyirciler orjinal ölçülerde yapılmış iki adet NBA sahasında gerçekleştirilen 5’e 5 turnuvasını zevkle izlediler.. Günde 12 takımın mücadele ettiği ve hergünün şampiyonunun ilan edildiği turnuvalar, seyircilere 2 gün boyunca unutulmaz anlar yaşattı. “18 yaş altı” oyuncuların katıldığı Cumartesi turnuvasında “Altinyurt” “Kadiköy” ü zorlanmadan “46-21”lik bir skorla yenerek şampiyon oldu.
  Pazar günü oynanan ve “18 yaş üstü” sporcuların katıldığı turnuvada ise , “TSK” fizik üstünlüğünü de kullanarak, “Panyada Kampanya” ya karşı 24-20 galip geldi ve günün şampiyonu oldu. Her iki şampiyon takım oyuncuları da adidas’ın verdiği spor giysileri ve basketbol ayakkabılarıyla ödüllendirildiler.
 • “We are 5IVE” oyunları için seyircilerden seçilen oyuncular takımlar oluşturdu. Her seferinde seçilen 10 seyirci 5’e 5 maçlar oynadılar. Tüm oyuncuları sayı kaydeden takımın galip ilan edildiği maçlarda uygulanan bu özel kural sayesinde , hafta sonu boyunca herkesin kendi takım arkadaşlarını desteklemek için uğraş verdiği başarılı takım oyunları sergilendi.
 •  
 • Hafta sonu’nun bir diğer aktivitesi ise “Smaç Yarışması” idi. Cumartesi günü yapılan yarışmayı pek çok etkili smaç gerçekleştiren Gürer Türkakin kazandı. Pazar günü ise inanılmaz smaçlar yapan Emirhan Turan şampiyonluğa adını yazdırdı. Her iki yarışmacı da çeşitli adidas ürünleri ve basketbol ayakkabısı içeren birer çanta kazandılar.
 • Haftasonunun en etkili şutörleri Oguz Taskin ve Ilker Cicek idi. Her iki yarışmacı da diğer katılanlardan çok daha fazla sayı kaydederek adidas tarafından verilen spor giysi ve basketbol ayakkabılarıyla ödüllendirildiler.
 • “3’e 3” yarışmasının mutlu galipleri ise “Teams “Brothers” (Cumartesi) ve “5IVE” (Pazar) takımları idi. Her iki takım oyuncuları da sergiledikleri muhteşem takım oyunu sonucunda zaferlerini ilan ederek, adidas ürün ve ayakkabılarıyla ödüllendirildiler.
 • Haftanın ilgi çeken diğer bir önemli aktivitesi de Pazar günü oynanan “Şöhretler Maçı” idi. Oyuncu listesinde yeralan isimlerin arasında (halen Efes Pilsen ve Türk Milli Takımında görev yapan) Atlanta Hawks tarafından draft edilen Cenk Akyol; Turk Milli Takımının eski yıldızı Harun Erdenay, pop müzik sanatçısı Mirkelam, Türk Bayan Milli Takım oyuncusu Yasemin Horasan, NBA yorumcusu ve Türk basketbolunun duayenlerinden Murat Murathanoglu ve Kaan Kural ile Türk Basını’nın tanınmış simaları da yer aldı. Oyunun başlamasıyla tezahüratlar yükseldi ve 16 oyuncun tümü tribünlerdeki coşkun seyircileri eğlendirmek için tüm çabalarını ortaya koydular.
  Oyun akıllardan silinmeyecek bir finale sahne oldu: Harun Erdenay’ın yer aldığı Mavi Takım son 3 saniyeye 33-35 mağlup girdi.Takım arkadaşlarının topu verdiği Harun maçı son bir üçlükle kazanmak için yaptığı atışı kaçırdı ama faule maruz kaldı. Kaçırdığı ilk atış sonrasında diğer iki atışı sayı yapınca oyun 35-35 berabere sona erdi.
 • “We are 5IVE – Event Pass” mücadelesi 5 kişiden oluşan takımlara “Çabuk Atış ” ve “3’lük Atış” yarışmalarına Takım olarak katılma olanağı sundu.Bu iki oyun sonrasında takımlar “NBA Bilmecesi” çözerek yarışmaya devam ettiler. Özellikle soruların yanıtlarını bulmak için uğraşırken katılımcılar son derece zevkli anlar yaşadılar.
 • Cumartesi günü NBA efsanesi ve şampiyonları Bulls’lu B.J. Armstrong ve Rockets’li Clyde “The Glide” Drexler ‘in Merkez Korta girmesiyle inanılmaz bir tezahürat başladı..İki genç basketbol hayranının sorularına verilen cevaplar sonrasında her iki oyuncunun da bir takıma koçluk yaptığı gösteri maçı oynandı. Ancak, söyleşi ve fotoğraf çekimleri için sahayı terk etmeden önce B.J. and Clyde ufak bir gösteri atışı maçı yaptılar. B.J. orta sahadan yaptığı atışı sayıya çevirirken, Clyde tribünleri coşturan 4 adet 3’lük attı.
 • EA Arcade, bilgisayar oyunu tutkunlarınca herzaman coşkuyla karşılandı! Herkes EA SPORTS’ un yakında satışa çıkacak “ NBA Live 08” oyununu oynama şansı yakaladı.
 • NBA Türkiye’nin sunduğu “Bump-out”, izleyicilere atış yarışmasına katılma şansı sundu. Günün yarışmasının en iyi skor a ulaşan 3 oyuncusu, Türkiye’nin resmi NBA dergisi NBA Türkiye’ye abonelik kazandılar.
 • Artistik Smaç ekibi “Karizma” Merkez Kort’ta inanılmaz şovlar sergilediler.
 • Tüm haftasonu boyunca , “NBA theatre” da efsanevi NBA maçları yayınlandı. İzleyiciler bu keyifli ortamda tarihi maçların tadını çıkardılar.

“ adidas NBA 5IVE”, Istanbul Caddebostanda gerçekleştirilen 3. ve son ayağında okul çocuklarını, seyircileri ve oyuncuları yarışmalar , gösteriler ve interaktif oyun ve aktivitelerle eğlendirdi.

NTV çekim ekibi Aktiviteyi görüntülemek için Caddebostan’da idi.. Bu görüntüleri izlemek için … Ekim 2007 , saat ..:..’de NTV izlemeyi unutma.